Опубліковано Залишити коментар

Як вибрати люстру в спальню

Як вибрати люстру

Потрібна нова люстра у спальню? Думаєте, що вибрати її – елементарне завдання? Знаєте, як вибрати люстру для спальні? Упевнені, що можна придбати будь-який екземпляр, що сподобався, і роками насолоджуватися вдалою покупкою? Якщо ви ствердно відповіли хоча б на одне запитання, то ця стаття для вас.

Асортименти люстр, представлених на сучасному ринку, вражає різноманітністю, а дизайнери цілком заслужено відводять їм роль акцентного елемента приміщення. І це не дивно, адже на сьогоднішній день люстра не тільки є функціональним предметом, а й виступає важливим елементом декору. Так, грамотно підібраний освітлювальний прилад одночасно має відповідати декільком вимогам:

  • бути окрасою спальні;
  • гармонійно вписуватись в інтер’єр;
  • забезпечувати необхідний рівень освітлення;
  • виключати можливість дратівливого на психіку і органи зору.

Як відомо, основне призначення спального приміщення – забезпечення повноцінного сну та комфортного відпочинку. Виходячи з цього, головними критеріями як вибрати люстру для спальні є:

1. Площа приміщення та висота його стель.

Оптимальний розмір люстри визначається габаритами приміщення: чим менше кімната, тим компактнішим повинен бути стельовий світильник . Наслідування цієї аксіоми дозволить уникнути візуальної перевантаженості спальні, при якій люстра стане її центральним компонентом, а не витонченим елементом декору.

Від висоти спального приміщення залежить вибір пріоритетного типу люстри: підвісний підходить для високих стель, пристелевий – для низьких. Підвісні люстри, що мають, як правило, подовжену конструкцію, дозволяють відрегулювати інтенсивність освітлення за рахунок можливості включення необхідної кількості ламп. Стельові моделі органічно вписуються в інтер’єр, візуально полегшуючи його. Крім того, ці люстри створюють м’яке, розсіяне світло, яке не дратує очі.

2. Стилеві особливості кімнати.

Головне правило оптимального вибору люстри – збереження загальної ідейної концепції та стильової спрямованості спальні. Наприклад, для класики, еклектики та фьюжна якнайкраще підійдуть кругові моделі люстр з підвісками. Стилі мінімалізм, лофт і ганьби-тек вимагають вибору лаконічних люстр суворої геометричної конструкції, нерідко прикрашених хромованими елементами. Шанувальникам модерну і флористики припадуть до смаку хитромудрі люстри з нетривіальними поєднаннями кольорів.

3. Колірна гама спальні.

Існує два протилежні підходи, що дозволяють органічно вписати освітлювальні прилади у простір спального приміщення:

  • підбір люстри відповідно до колірного рішення інтер’єру. І тут ключовий візуальний акцент робиться не так на джерелі світла, але в інших предметах (подушках, шторах, килимах тощо.);

  • підбір люстри за принципом розмаїття з колірним тлом приміщення. При цьому бажано, щоб відтінок світильника стель гармонував з колірною гамою інших аксесуарів спальні.

4. Потужність люстри.

Показник потужності люстри у спальні – величина, прямо пропорційна розмірам приміщення. Оптимальний рівень потужності ламп для середнього спального приміщення – 10–13 Вт на 1 кв. м.

Ідеальний варіант досягнення бажаного ступеня освітленості спальні – вибір виробу з функцією регулювання інтенсивності світлового потоку або кількома плафонами.

5. Поєднання з іншими джерелами висвітлення.

Крім люстри, в спальнях часто встановлюються додаткові джерела світла, що розміщуються переважно над узголів’ям ліжка або на тумбочці. Бажано, щоби люстра максимально гармонувала з ними, створюючи єдиний ансамбль.

6. Експлуатаційні характеристики.

У гонитві за естетичною привабливістю люстри не варто забувати про її технічні характеристики. Наприклад, при покупці необхідно перевірити, наскільки легко буде викрутити лампочку, що перегоріла, з вузького плафона і замінити її. Особливо це стосується світлодіодних ламп, розміри яких перевищують величину ламп розжарювання. Не зайвим також звернути увагу на довжину і товщину проводки, за допомогою якої люстра підключається до електричної мережі. Крім того, доцільно оцінити практичність та довговічність матеріалів, з яких виготовлені конструктивні елементи люстри.

Таким чином, вибір люстри для спальні – непростий процес. Однак, Ви вже знаєте як вибрати люстру і підійшовши до цього процесу з усією серйозністю і наслідуючи викладені вище поради, можна отримати відмінний результат: придбана люстра стане не тільки банальним джерелом світла та функціональною деталлю інтер’єру, але й оригінальним елементом унікального стилю спальні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *